FacebookTwitter
instagram GooglePlus Twitter Facebook Echomar Fizyon
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres
Müftü Mh. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No:18 67300 Kdz.Ereğli / Zonguldak

Telefon & Fax
Tel: 0 372 312 28 88
Fax: 0 372 316 60 67

E-Mail
bilgi@eregliechomar.com
BESLENME VE DİYET

Hastanemiz sağlıklı ve kaliteli yaşama adım atmanız, bireysel özelliklerinize uygun güvenli beslenme programı uygulamak için Beslenme ve Diyet Bölümü ile hizmeti veriyor.

 

Kişiye özel beslenme planı hazırlayan diyetisyenimiz sağlıklı beslenme yollarını gösterip sağlıklı zayıflama konusunda yol gösteriyor.

 

Beslenme ve Diyet Bölümü’ne gelen bireylerin ilk olarak beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak gözden geçiriliyor. Önce vücut yağ, kas, su oranı ve mevcut yağın vücuttaki dağılımı tespit ediliyor; yaş, boy, cinsiyet, fiziksel aktivite ve kan bulguları doğrultusunda 'kişiye özel beslenme programı planlanıyor. Beslenme sürecinin diyetisyen tarafından takibi yapılıyor. Ayrıca diyabet, gebe-emzirme dönemi, çocuk ve adolesan çağı gibi özel durumu bulunan kişilere de beslenme programı düzenlenip gerekli eğitimler veriliyor.

 

Yatan Hastalara Yönelik Beslenme ve Diyet Hizmetleri

Beslenme ve Diyet Bölümü hasta servise kabul edildikten sonra hekimler ve hemşireler ile multidisipliner olarak çalışıyor, hastaya ve hastalığa özgü beslenme programı diyetisyen tarafından planlanarak uygulanıyor. Belirli aralıklarla yapılan kontroller ile hastanın beslenme durumu takip ediliyor, tüm diyet aşamalarında hasta ve refakatçisi bilgilendiriliyor. Eğer gerekli ise hasta taburcu edilirken gerekli diyet eğitimleri yazılı ve sözlü olarak da hastaya veriliyor.

BESLENME VE DİYET HEKİMLERİMİZ
Dyt. Özge KAYHAN
Dyt. Özge KAYHAN

Özel Kdz.Ereğli Echomar Hastanesi
Müftü Mh. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No:18 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Tel : 0 372 312 28 88 Fax: 0 372 316 60 67
bilgi@eregliechomar.com
© Copyright 2009 - Tüm Hakları Uğur Sağlık Hizmetleri A.Ş.'ye aittir.
Bu web sitesi RSNET tarafından hazırlanmıştır