FacebookTwitter
instagram GooglePlus Twitter Facebook Echomar Fizyon
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres
Müftü Mh. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No:18 67300 Kdz.Ereğli / Zonguldak

Telefon & Fax
Tel: 0 372 312 28 88
Fax: 0 372 316 60 67

E-Mail
bilgi@eregliechomar.com
NÖROLOJİ

BAŞ AĞRISI: Toplumlarda yaygın rastlanılan bir yakınma aynı zamanda hastalık olan baş ağrısı,kişilerin iş gücü kaybına ve ruhsal durumlarının bozulmasına neden olmaktadır.Nedenlerinin araştırılarak tedavisinin yapılması gerekir.Gerilim baş ağrıları,migren,sinüs ağrıları,hipertansiyon,beyin hadiselerine (tümör,beyin damar hastalıkları)bağlı nedenlerin öykü,muayene,yardımcı tetkiklerle (beyin MR,direkt grafikler gibi)tedavisi yapılır.

 

BEL,BOYUN VE SIRT AĞRILARI: Hemen herkesin zaman zaman yakınması olabilir.Muayene ve tetkiklerle bunların sebepleri (boyun veya bel fıtıkları,adale ağrıları gibi)bulunarak tedavisi yapılır.

 

FELÇLER: Beyin damar hastalıkları (beyin damar tıkanıklıkları,beyin kanamaları gibi)beyin tümörleri,beyin damar anevrizmaları muayene ve tetkiklerle tespit edilerek tedavisi yönünde yardımcı olunur.Ayrıca sıklıkla görülen yüz felçleri teşhis tedavisi yapılır.

 

EPİLEPSİ, ATEŞE BAĞLI HAVALELER (FEBRİL KONVULSİYON), ATEŞSİZ HAVALELER (AFEBRİL KONVULSİYON): Teşhis ve tedavisi yapılır.

 

HAREKET BOZUKLUKLARI: Parkinson hastalığı,tremor (elde-ayakta titremeler)ayrıca multıp1 skleroz(M.S)hastalığının teşhis ve tedavisi yapılır.

 


DEMUNS: Unutkanlıkla kendini gösteren Alzeimer hastalığı,geç yaşlarda ortaya çıkan Demuns (bunama) teşhisi erken konularak ilerlemesini durdurma ve geriye dönüş için gerekli tedaviye geçilir.

 

ADELE HASTALIKLARI VE NÖROPATİ: Denilen,el ve ayaklarda uyuşma,kuvvet azlığı ile duyulan rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi için yardımcı olunur.

 

ALKOL, UYUŞTURUCU MADDE, İLAÇ BAĞIMLILIĞI: Konusunda,tedavi ve tavsiyelerde bulunulur.

 

UYKU BOZUKLUKLARI: Uyku bozukluklarının sebebi araştırılarak bu konuda gerekli tavsiyeler ve ilaç tedavisine geçilir.

 

RUH SAGLIĞI VE HASTALIKLARI: Burada önemli olan kişinin ruh sağlığını korumasını bilmesidir.Güncel üzüntü sıkıntı ve stess denen ruhsal zorlamalar sonucu ruhsal rahatsızlıklar toplumda giderek artmaktadır.
Depresyon,panik atak,bipolar bozukluklar gibi NEVROZ gurubu ruhsal hastalıkların tedavisi uzun sürmekte,bu konuda uygun ilaç,uygun doz ve uygun süre tedavisinin sürdürülmesi sonucu başarı elde edilmektedir.
Ayrıca psikoz denen halk arasında erken bunama diye tabir edilen rahatsızlıklarda önemli bir sağlık sorunudur

NÖROLOJİ HEKİMLERİMİZ
Uzm. Dr. Canan SOLMAZ
Uzm. Dr. Canan SOLMAZ

Özel Kdz.Ereğli Echomar Hastanesi
Müftü Mh. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No:18 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Tel : 0 372 312 28 88 Fax: 0 372 316 60 67
bilgi@eregliechomar.com
© Copyright 2009 - Tüm Hakları Uğur Sağlık Hizmetleri A.Ş.'ye aittir.
Bu web sitesi RSNET tarafından hazırlanmıştır