FacebookTwitter
instagram GooglePlus Twitter Facebook Echomar Fizyon
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres
Müftü Mh. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No:18 67300 Kdz.Ereğli / Zonguldak

Telefon & Fax
Tel: 0 372 312 28 88
Fax: 0 372 316 60 67

E-Mail
bilgi@eregliechomar.com
ÜROLOJİ

KISIRLIK TEDAVİSİ: Düzenli ve korunmasız ilişkiye rağmen 1 yıl içinde gebelik oluşmamasıdır.Toplumda görülme sıklığı çiftlerin yaklaşık %10-15'ini kapsamaktadır.Erkek kısırlığı,kadın kısırlığı kadın kısırlığı veya açıklanamayan kısırlık şeklinde sınıflanabilir.Kısırlık tedavi edilebilir bir hastalıktır.

 

İDRAR KAÇIRMA AMELİYATI: Son yıllarda hapşırırken,öksürürken idrar kaçırmanın esas nedeninin pelvis tabanındaki destek kas dokusunun yetersizliği olduğu anlaşılması üzerine,mesanenin yukarı doğru çekilmesi yöntemleri terk edilerek,aşağı doğru hareket eden mesanenin daha fazla aşağı doğru gelmesini engelleyen ve mesane tabanına hamak gibi destek sağlayan özel bir madde cerrahi olarak yerleştirmeye başlandı.TVT (Trans Vaginal Tape)adı verilen bu uygulama son derece kolay,nekahet dönemi kısa ve hastanede yatmayı gerektirmeyen günübirlik bir işlemdir.Lokal anestezi ile dahi yapılabilir.
Bu yöntem sayesinde idrar kaçırma tedavisinde önemli bir adım atılmış oldu.Bu yöntemin uzun dönem sonuçlarında oldukça yüz güldürücü olduğu bilimsel olarak gösterilmiştir.Erken dönemde başarı %90'ların üzerinde iken ameliyattan 5 yıl sonra dahi başarı %80'lerin üzerinde olarak bildirilmektedir.

 

TAŞ KIRMA (ESWL): ESWL vücut dışından gönderilen şok dalgalarını idrar yolundaki ve böbreklerdeki taşlar üzerine hedeflenmesi ile bu taşların kırılmasını sağlayan bir yöntemdir.Amaç, taşları ufak parçalara ayırarak idrar yollarından kendiliğinden düşmesini sağlamaktır. İlk olarak 1980'li yıllarda uygulanmaya başlamıştır.Bu yöntemle taşların %90'ından fazlası tedavi edilebilmektedir.

 

LAZERLİ PROSTAT BUHARLAŞTIRMA AMELİYATI: Redlight lazer cihazı ile prostatın buharlaştırılması işlemi iki olumlu özelliği birleştirir:hem minimum travmalı girişimsel bir yöntem olup,hem de kısa sürede etkili çözüm sunan bir yöntemdir.TUR yada açık prostat ameliyatı gibi tedavi yöntemleriyle aynı kısa sürede etkili çözüm sunar.Bu lazer dalgasını bu kadar özel yapan ise kanda absorbe olmasıdır.Hücre düzeyinde hızlı emiliminden dolayı,büyümüş olan prostat dokusunu buharlaştırır ve prostatın etrafını saran ince alanı (1-2 mm derinliğinde)kanamayı engelleyerek onarır.

 

DİYATERMİK (KANSIZ) SÜNNET: İşlem sırasında kanamanın olmaması ve işlem süresinin çok kısa olması nedeniyle çocukların psikolojik olarak etkilenmesi çok düşük oranda olup,kanama olmaması,yaranın hızlı ve düzgün bir şekilde iyileşmesini ve enfeksiyon riskini de bir o kadar oranda azaltmaktadır.Sünnet sonrasında ise ilave bir bakım veya pansuman bu yöntemde gerekmemektedir.
Son yıllarda yurt içi ve yurt dışında yapılan bir çok bilimsel araştırma da (diyatermik) kansız sünnet önemle tavsiye edilmektedir.

 

KAPALI BÖBREK TAŞI AMELİYATI: Bu yöntemde anestezi altında vücut dışından (böğürden)böbreğe küçük bir delik açılarak girilir ve büyük taşlar, bu delikten yerleştirilen özel cihazlar kullanılarak önce kırılır daha sonrada vücut dışına alınır.Bu ameliyat yönteminin en büyük avantajı büyük taşların tedavisinin kolaylıkla sağlanmasının dışında, vücutta büyük bir keşi olmadığı için ameliyat sonrasında ağrı,hastaların günlerce yatağa bağlı kalması gerekmez.Açık ameliyatlara göre nekahet dönemi çok kısadır.Tecrübeli ellerde komplikasyon oranı düşüktür.

ÜROLOJİ HEKİMLERİMİZ
Op. Dr. Mustafa ATAK
Op. Dr. Mustafa ATAK

Özel Kdz.Ereğli Echomar Hastanesi
Müftü Mh. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No:18 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Tel : 0 372 312 28 88 Fax: 0 372 316 60 67
bilgi@eregliechomar.com
© Copyright 2009 - Tüm Hakları Uğur Sağlık Hizmetleri A.Ş.'ye aittir.
Bu web sitesi RSNET tarafından hazırlanmıştır